KoralkyPreTeba.sk

0,00 €
Nachádzate sa: Úvod | O nás

O nás

Volám sa Evelína Palmontová.

Už od detstva som sa venovala ručným prácam. Vyšívala a háčkovala som dečky a neskôr som šila šaty bábikám. Ako dospelá som sa 13 rokov venovala vyšívaniu gobelínov. V roku 2010 ma zaujali na jednom internetovom fóre šperky vyhotovené z korálkov. Uchvátili ma a pocítila som veľké nutkanie vytvoriť niečo podobné. Ako samouk som si osvojila základné techniky navliekania a začala som podľa predlohy iných autorov vyhotovovať prvé šperky. Po roku som už vytvorila prvý vlastný vzor a naďalej som sa venovala tvorbe šperkov podľa vlastných motívov.

V roku 2015 som vydala svoju prvú knihu Kouzelné šité korálky-šperky vo vydavateľstve Grada. V nasledujúcom roku som už bola v časopise Beadwork zvolená za dizajnérku roka 2016 na podklade mojej doterajšej publikácie v tomto časopise. V roku 2017 som vydala knihu pod názvom Elegant Beadwork v USA. V oboch mojich knihách som predstavila 25 pracovných postupov na výrobu šitých šperkov z korálok.

Milý návštevník!

Ak máš rád korálky a rád tvoríš pre vlastné potešenie či pre potešenie iných, si na správnom mieste. Týmto ťa povzbudzujem do tvorby podľa vlastnej vôle, či na podklade vzorov iných tvorcov. K tomu Ti prajem veľa trpezlivosti, voľného času, no a v neposlednej miere veľa úspechov.